Aktualności i informacje -> Pierwsza Komunia Święta

Pierwsza Komunia Święta

Drodzy Rodzice, Szanowni Państwo.

Pragnę poinformować, że Uroczystość I Komunii w terminie majowym nie ma szans na realizację. Oczywiście dzisiaj wszelkie prognozy dotyczące sytuacji, w ktorej się znaleźliśmy, są tylko przysłowiowym "wróżeniem z fusów". To tak, jakbyśmy dzisiaj chcieli powiedzieć, że za dwa miesiące o tej porze będzie deszcz czy słońce...
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Państwa na jakieś wiadomości i informacje, proponuję dwa nowe terminy I Komunii Świętej Waszych dzieci:
wrześniowy 2020 r. (niedziela 20 września 2020 godz. 1030) i
majowy  2021 r. (niedziela 23 maja 2021 godz. 1030).

Po wybraniu jednego z tych terminów, proszę o przesłanie informacji (imię i nazwisko dziecka i wybrany termin) na mój adres mailowy proboszcz@lomna.pl
Oczywiście te propozycje będą możliwe do realizacji w zależności od sytuacji w kraju.

Drodzy Rodzice. Gdy nie ma szkoły, a więc i lekcji religii, kiedy wraz z dziećmi nie przychodzicie do kościoła postarajcie się, by tego wspólnego czasu nie zmarnować.
Zachęcam zatem do wspólnej modlitwy, czytania z dziećmi Pisma Świętego, nauki katechizmu, rozmów o Panu Bogu i wierze.
Uczyńcie wszystko, by Wasz dom i Wasza Rodzina były, jak uczy Sobór Watykański II, "Kościołem Domowym", czyli miejscem Waszego szczególnego spotkania z Panem Bogiem i szczególnej obecności Pana Boga w Waszym życiu.
Dziś jesteście odpowiedzialni za przygotowanie Waszych dzieci do I Komunii Świętej bardziej niż kiedykolwiek.
Polecam więc Panu Bogu w codziennej modlitwie - Was Szanowni Państwo, Wasze dzieci i wszystkie Wasze sprawy.

Z życzeniami zdrowia

Wasz Proboszcz ks. Tadeusz Bazylewicz

Szanowni Państwo.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wybór terminu Pierwszej Komunii Świętej Waszych dzieci. 20 września 2020 r. o godz. 1030 Komunię Świętą po raz pierwszy w życiu przyjmie 13 dzieci. Spotkania organizacyję odbędą się w pierwszych dniach września, oczywiście pod warunkiem uspokojenia stanu epidemii. W 2021 roku - 23 maja o godz. 1030 do Pierwszej Komunii Świętej przystąpi 26 dzieci.

Ks. Proboszcz