Aktualności i informacje -> Ogłoszenia

Warszawa, 26 marca 2020 r.

UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO
               31 MAJA 2020 r.

Z uwagi na złagodzone rygory na czas epidemii Ks. Kardynał odwołał dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej z dnia 26 marca 2020 r. Oznacza to powrót do zwykłych zasad, obowiązujących w prawie kościelnym, na mocy których od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej zwolnione są osoby w podeszłym wieku, chore, osoby z objawami infekcji lub mające wskazania władz sanitarnych ( na przykład pozostające w kwarantannie) oraz osoby sprawujące opiekę nad chorymi i niepełnosprawnymi, co w niektórych przypadkach uniemożliwia im udział w niedzielnej Eucharystii.

Od jutra rozpoczniemy miesiąc czerwiec, jest to miesiąc szczególej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanią do Serca Pana Jezusa będziemy modlić się w czerwcowe niedziele o godz. 1730, a w pozostałe dni tygodnia podczas wieczornej Mszy św po komunii.

Jutro II Dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego - Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jutro i przez cały czerwiec (w dni powszednie) Msze św. u nas o godz. 1730 i 1800.

W najbliższy czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Najbliższy piątek to Pierwszy Piątek Miesiąca. Przed południem Ks. Arkadiusz odwiedzi chorych w domach. Spowiadać będziemy wyjątkowo od godz. 1600 ponieważ niedziela 7 czerwca (Uroczystość Trójcy Przenajświętszej) jest ostatnim dniem Komunii świętej wielkanocnej. Msze św. w Pierwszy Piątek Miesiąca o godz. 1730 i 1800, po mszy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Najbliższa sobota to Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 800 , po mszy nabożeństwo pierwszosobotnie.

W przyszły czwartek 11 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w tym dniu o godz. 900, 1200 i 1800. Niestety w tym roku nie będzie tradycyjnej procesji do 4 ołtarzy.

Na 2021 rok możemy przyjąć jeszcze jedną Mszę świętą Gregoriańską - na miesiąc grudzień. Zainteresowanych prosimy o kontakt - 22 785 00 44.

Dziękuję serdecznie za wszelkie ofiary na rzecz Parafii składane na tacę, przekazywane osobiście lub na konto parafialne. Zbliżają się do końca prace nad aleją łączącą stary i nowy cmentarz. Dziękuję za wsparcie. Niech Pan Bóg nagrodzi hojność Waszych serc

Możliwość pomocy w utrzymaniu Parafii i naszego kościoła:
29 8009 1046 0011 9773 2002 0001

Wszystkim Państwu i Waszym Bliskim życzę obfitych łask Bożych, a nade wszystko zdrowia.

Wasz Proboszcz
ks. Tadeusz Bazylewicz